Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

„HEJTUJEMY DOPALACZE”

czniowie ZSS kolejny rok z rzędu uczestniczyli w akcji profilaktycznej organizowanej przez BORPA, pod hasłem „Hejtujemy dopalacze.” Tym razem spotkanie zorganizowano 4 grudnia 2017 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej „Łuczniczka”, w którym wzięli udział uczniowie trzech drugich klas technikum ZSS. Największą atrakcją wydarzenia był koncert zespół ROAN oraz pogadanka terapeutki z Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki. Dzięki tej inicjatywie nasi uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z używaniem dopalaczy oraz zostali zapoznani z pozytywnymi wzorcami zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia.

hejtujemy dopalacze  [1]
hejtujemy dopalacze [2]
hejtujemy dopalacze [3]
hejtujemy dopalacze [4]
hejtujemy dopalacze [5]

Komentarz: Daria Wojtkiewicz
Zdjęcia: Arkadiusz Konarzewski

Grudzień miesiącem profilaktyki w ZSS

Z cała pewnością grudzień 2017 można uznać za obfitujący w różnorodne formy działań profilaktycznych na rzecz naszych uczniów. Rozpoczęliśmy od udziału drugoklasistów w akcji profilaktycznej „Hejtujemy dopalacz”, przygotowanej przez BORPA. Zorganizowaliśmy udział uczniów klas drugich w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji oraz pokazie filmu „Najlepszy”. Zaprosiliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej na spotkania z uczniami wszystkich klas pierwszych, poświęcone cyberprzemocy. Wreszcie całość działań podsumowaliśmy Międzyszkolnym Dniem Profilaktyki, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie ZSS. Szczegółowe relacje z wydarzeń zostaną przedstawione w kolejnych artykułach.

Komentarz: Daria Wojtkiewicz
Zdjęcia: Daria Wojtkiewicz


 

Wspomnienia z zajęć integracyjnych na obozie pierwszych klas

Uczniowie  1at i 1ct  uczestniczyli w obozie integracyjnym dla pierwszych klas ZSS,  zorganizowanym w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Wśród wielu zajęć o charakterze sportowym i rekreacyjnym, jedną z form aktywności były spotkania integracyjne prowadzone przez pedagog szkolną. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem i inwencją realizowali poszczególne zadania - stworzyli totem i figurę grupy oraz w twórczy sposób wykonali wiele innych ćwiczeń. Całość obrazuje krótka relacja fotograficzna.

pat [10]
pat [11]
pat [12]
pat [13]
pat [14]
pat [15]
pat [16]
pat [1]
pat [2]
pat [3]
pat [4]
pat [5]
pat [6]
pat [7]
pat [8]
pat [9]

Komentarz: Daria Wojtkiewicz
Zdjęcia: Daria Wojtkiewicz


 

Zadzwoń do nas

52 342 39 39